Назад
ЄВРОПА
Ініціатива Angels шукає Супергероїв

ШУКАЄМО СУПЕРГЕРОЇВ

За даними Всесвітньої організації інсульту (WSO), в 1 з 4 із нас протягом життя станеться інсульт. WSO також хоче донести до нас, що інсульт виліковний. У багатьох країнах це не так, адже дуже мало пацієнтів потрапляють до такого медичного закладу, де їх можуть належним чином лікувати. Крім цього, ще менше пацієнтів потрапляє до медичного закладу протягом часу, коли їм можуть допомогти вижити після інсульту та самостійно вийти з лікарні.

Ініціатива Angels наполегливо працювала протягом останніх трьох років над тим, щоб забезпечити появу більшої кількості лікарень, готових надати допомогу при інсульті, а також можливість для пацієнтів отримати доступ до гідної медичної допомоги. Ми також наполегливо працюємо над тим, щоб швидка допомога доставляла пацієнтів з інсультом лише до спеціалізованих лікарень, і щоб ці лікарні могли застосовувати оптимальні методи лікування у найбільш ефективний спосіб.

Пацієнти часто не вважають свої симптоми достатньо серйозними і не викликають швидку, у багатьох випадках спочатку звертаються по допомогу до друзів, членів родини або лікарів загальної практики і не отримують пораду викликати невідкладну допомогу.

Тож ми маємо два чільних завдання:

  1. Покращити розпізнавання симптомів інсульту, які трапляються найчастіше;
  2. Навчити широкі верстви населення тому, що інсульт — це невідкладний стан, і що у випадку появи цих симптомів потрібно викликати швидку, а не шукати допомоги деінде.

Реалізація вищезазначеного — зовсім нелегке завдання. Згадайте лишень, що середній вік пацієнтів з інсультом складає 70 років. Ця категорія населення не проводить свій час у соціальних мережах та не читає медичних блогів. Ми також знаємо, що ми не можемо просто навчити цих людей тому, що їхньою першою реакцією повинно бути звернення по допомогу — ми повинні також пояснити їхнім друзям та членам родини, до кого їм можна звертатися в разі інсульту.

Під час дискусії щодо шляхів вирішення цієї проблеми ми натрапили на соціодемографічні дані, які свідчили про те, що до 50 % представників вікової групи, до якої ми намагаємося донести знання, доглядають за своїми онуками щонайменше декілька разів на тиждень. Причиною цього може бути зайнятість обох батьків на роботі, також вони часто є членами родин, в яких спільно проживають різні покоління. Це породило ідею обрати цільовою аудиторією дітей.

А що як зробити онуків посередниками, через яких ми зможемо донести знання до дідусів та бабусь, а також до їхніх друзів та членів родини? Ми звернули увагу на будинки дідусів та бабусь і зрозуміли, що в них на стінах досить часто є фотографії та малюнки онуків. Ці малюнки не завжди довершені, іноді вони намальовані пальцем, однак їм знаходиться місце на стіні, оскільки вони збурюють теплі почуття. Ми подумали, що можемо використати це і зробити так, щоб діти подарували своїм дідусям та бабусям подарунки, які донесуть до них інформацію про інсульт, причому у спосіб, який буде тривати у часі — ці подарунки займуть своє місце поміж інших картинок на стіні.

Робота з батьками була простішою, оскільки усе, що нам було потрібно — це знайти шлях, за допомогою якого діти зможуть залучити до процесу свої родини. Мета полягала в тому, щоб заохотити членів родини ознайомитися з вебсайтом, або ж діти мали поширити в колі родини знання, отримані в школі.

Програма «Супергерої FAST», яка була нещодавно схвалена WSO, призначена для роботи в цьому напрямку за допомогою анімованої навчальної програми з використанням дійових осіб. Головний герой Чарлі стає «Супергероєм FAST», дізнавшись, як перемогти лиходія Тромба та врятувати життя своїх супергероїв — дідусів і бабусі.

Ця програма, розроблена в партнерстві з факультетом освітньої та соціальної політики Університету Македонії, є шкільною кампанію, націленою на дітей віком 5–8 років, . Вона складається з широкого кола заходів, що відбуваються за участі чотирьох супергероїв. Ці заходи розраховані на 5-тижневий період і навчають дітей розпізнавати деякі з основних симптомів інсульту та розуміти важливість виклику швидкої допомоги за телефоном 103 у разі підозри на інсульт.

Діти отримують завдання провести інструктаж для щонайменше двох дідусів і бабусь. Щотижня протягом 5 етапів навчання діти готують персоналізовані просвітницькі листи до своїх двох дідусів і бабусь, вони надсилаються наприкінці програми. Після того, як дідусі і бабусі отримують листи, діти просять повісити їх на стіні або холодильнику поряд з іншими картинками.

Щоб донести знання до інших членів родини, дітям дають постери, призначені для їхніх дитячних кімнат, а також маски для ігор вдома. Ми хочемо, щоб наші Супергерої FAST були помітні в будинках, а також прагнемо заохотити батьків до участі, попросивши їх один раз на тиждень переглядати відео онлайн, давати відповіді на декілька запитань та допомагати дітям виконувати їхні завдання.

Програма була вперше проведена в дитячих садочках у Греції, і в результаті пілотного проєкту ми побачили багато щасливих дітей, задоволених дідусів, бабусь і батьків з суттєво підвищеним рівнем знань про інсульт.

Ресурси, призначені для використання в класі, розраховані на відповідний вік. Ми пропонуємо такі навчальні матеріали: короткі анімаційні фільми, заняття в класі, пісню Супергероїв FAST і роздаткові матеріали, призначені для того, щоб донести інформацію додому. Загалом програма забезпечує родини інструментом подвійного призначення — допомогти з користю провести дорогоцінний час разом із близькими і водночас засвоїти знання про інсульт шляхом пасивного навчання.

Однією з основних переваг цієї програми є простота, до неї може долучитися будь-хто. Можливо, ви — лікар або медсестра, працюєте в лікарні, готовій надати допомогу пацієнтам з інсультом, і хочете донести до широкого загалу інформацію, щоб більше пацієнтів зверталося до належних медичних закладів з дотриманням часових вимог щодо лікування. Або ви знайомі з працівником бригади швидкої допомоги, що має досвід роботи зі школами, а може, ви знаєте батьків дошкільнят, що мають трохи вільного часу, або навіть людину після інсульту, яка співпрацює з організацією, що надає підтримку пацієнтам, які перенесли інсульт — представником програми «Супергерої FAST» може стати будь-хто.

Все, що вам потрібно зробити — це відкрити вебсайт www.fastheroes.com і зареєструватися як представник програми «Супергерої FAST». Члени нашої команди нададуть усе необхідне для роботи у школі (або школах), зокрема матеріали, призначені для використання у класі, вебсайт, за допомогою якого у програмі беруть участь батьки, і навіть деякі навчальні матеріали та поточну підтримку. Ми не хочемо просто провести кампанію в одній школі або за один день. Наша мета — потрапити до стандартної шкільної програми, тому ми також працюємо на тим, щоб запропонувати вам ідеї щодо сталості кампанії з фінансової точки зору, а саме шляхом продажу товарів, збору коштів тощо.

Станом на зараз, матеріали програми «Супергерої FAST» доступні в локалізованому вигляді (наявний контактний номер телефону та переклад) для Росії, Латвії, Словаччини, Угорщини, Болгарії, Греції, Італії, Іспанії, Португалії, Німеччини, Бразилії, Канади, Ісландії, Південно-Африканської Республіки, Сінгапуру та Тайваню. Оскільки зацікавленість зростає, ми сподіваємося, що зможемо охопити більше країн.

Ми, представники Ініціативи Angels, віримо в те, що можна надихнути людей ставати кращою версією самих себе — як зараз, так і в майбутньому. Так само, як ми надихаємо вас якнайшвидше доставити пацієнта в лікарню або навчитися розуміти результати КТ-обстеження, так і кампанія «Супергерої FAST» — це рішення проблеми обізнаності громадськості про інсульт, яке ми пропонуємо вам.

Разом ми зможемо змінити світ, врятувавши бодай одного супердідуся чи супербабусю.

 

Далі
Назад
ДОЛУЧИТИСЯ

ПРО НАС

ЗУСТРІЧАЙТЕ СУПЕРГЕРОЇВ

КАМПАНІЯ В ДІЇ

СПІЛЬНОТА

СОЦІАЛЬНА
ПОКУПКУ ЗРОБЛЕНО!
НЕДОСТАТНЬО МОНЕТ!
НЕДОСТАТНЬО ДІАМАНТІВ!
Powered by Translations.com GlobalLink OneLink Software